bmr logotyp new150         baner2021
 
       

szybkikontakt1

       
LAUREACI O RANKINGU
Rok 2021 budownictwo nadal przeżywa w cieniu pandemii.
Mimo wciąż obecnych ograniczeń trzeba działać i współpracować z wykonawcami a organizacje branżowe mają tego świadomość.
 
Jak w obecnej sytuacji swoje zamierzenia realizuje SPIUG?
O wypowiedź poprosiliśmy Pana Janusza Starościka - Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych - organizacji będącej patronem branżowym Rankingu Budowlana Marka Roku 2021.

 

grafika post spiug1v2

 

 "Rok 2020 był za sprawa wybuchu pandemii COVID-19 niezwykłym rokiem dla branży instalacyjno-grzewczej zresztą podobnie jak dla innych gałęzi gospodarki. Od początku SPIUG aktywnie włączył się w działania na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu pandemii na branżę. Zaraz na początku SPIUG przygotował instrukcje dla bezpiecznego prowadzenia biznesu w branży, w tym dla bezpiecznie prowadzonych prac instalatorskich i serwisowych, które były na bieżąco korygowane w porozumieniu z Głównym Inspektoratem sanitarnym. Inicjatywa została przyjęta przez środowisko bardzo pozytywnie i pozwoliła od razu na początku opanować symptomy paniki i przestawić się na tryb pracy w nowych warunkach brzegowych. Druga fala pandemii która się rozpoczęła jesienią ubiegłego roku i trwa do dzisiaj, już nie jest dla nas takim szokiem jak rok wcześniej, ponieważ dzięki wypracowanym procedurom bezpieczeństwa, współpraca pomiędzy producentami a instalatorami może się dalej rozwijać, bez większego uszczerbku dla biznesu, chociaż ograniczenia w kontaktach bezpośrednich nie sprzyja budowaniu głębszych relacji. Ważne jest to, ze rynek się ustabilizował i zarówno producenci, jak i instalatorzy patrzą w przyszłość bardziej optymistycznie niż rok temu, pomimo panującej pandemii. Jesteśmy bogatsi o cenne doświadczenie, które możemy wykorzystać we współpracy z instalatorami także w 2021 roku.Ważną sprawą, jaką się chce zająć SPIUG w bieżącym roku, jest kwestia reaktywacji szkolenia zawodowego instalatorów. Jest to bardzo istotna sprawa, ponieważ coraz bardziej odczuwalny jest brak fachowych rąk do pracy. Tymczasem konieczność przeprowadzenia transformacji w ciepłownictwie w celu zwiększania udziału odnawialnych źródeł ciepła kosztem stopniowego ograniczania paliw kopalnych do wytwarzania ciepła, staje się wyzwaniem z powodu coraz większego braku fachowców, których zadaniem jest fizyczne wdrażanie informacji, oraz przekwalifikowanie będącej obecnie aktywnej grupy instalatorów do stosowania nowych technologii. SPIUG chciałby to zrobić razem z innymi organizacjami działającymi w branży instalacyjno-grzewczej, szczególnie zrzeszonymi w POBE, Porozumieniem Stowarzyszeń na Rzecz Efektywności Energetycznej w której obok organizacji stricte działających w branży instalacyjno-grzewczej, działają także organizacje związane z budownictwem efektywnym energetycznie, gdzie istnieję podobny problem z dostępnością wykwalifikowanej siły roboczej. Mamy nadzieję, że w rozwiązanie coraz bardziej palącego problemu braku fachowej siły roboczej w budownictwie włączy się także strona rządowa."

Janusz Starościk – Prezes Zarządu SPIUG
Warszawa, 18.02.2021

Aktualności

Badanie Budowlana Marka Roku 2021 zrealizowane już w połowie!

Ogólnopolskie badania telefoniczne wśród wykonawców robót budowlanych już w połowie realizacji! Zespół badawczy ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku raportuje, że zrealizowane zostały wywiady telefoniczne w 20 kategoriach.

Więcej…

Jak SPIUG - Patron branżowy Rankingu, działa w czasie pandemii?

Rok 2021 budownictwo nadal przeżywa w cieniu pandemii.
Mimo wciąż obecnych ograniczeń trzeba działać i współpracować z wykonawcami a organizacje branżowe mają tego świadomość. Więcej…

Jak Polska Izba Budownictwa - Patron branżowy Rankingu, działa w czasie pandemii?

W 2021 roku nadal polskie budownictwo zmaga się z wieloma ograniczeniami związanymi z reżimem sanitarnym. Mimo to trzeba działać i współpracować z wykonawcami a organizacje branżowe mają tego świadomość. Jak w obecnej sytuacji swoje zamierzenia realizuje Polska Izba Budownictwa?

Więcej…

Zgłoszenia do Rankingu Budowlana Marka Roku 2021 otwarte!

 Zgłoszenie do 12 marca jest premiowane raportem.

Więcej…

Związek POiD Patronem Branżowym Rankingu

Zwiazek Polskie Okna i Drzwi objął patronatem branżowym Ranking Budowlana Marka Roku 2021.

Więcej…

Budowlana Marka Roku - czym jest Ranking

Gala Budowlana Marka Roku 2019

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok