bmr logotyp new150         baner2021
 
       

szybkikontakt1

       
LAUREACI O RANKINGU
Niepewność co do rozwoju sytuacji epidemiologicznej nadal nie opuszcza polskiej gospodarki. Na latach 2020-2021 piętno odcisnęła pandemia, działalność w budownictwie podlega ciągłym ograniczeniom.
Mimo tego trzeba działać i współpracować z wykonawcami a organizacje branżowe mają tego świadomość.
 
Jak w obecnej sytuacji swoje zamierzenia realizuje Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA?
O wypowiedź poprosiliśmy Pana Piotra Olgierda Koryckiego - Prezesa Stowarzyszenia DAFA - organizacji będącej patronem branżowym Rankingu Budowlana Marka Roku 2021.

 

grafika post dafa

 

"Plany Stowarzyszenia DAFA nw współpracę z wykonawcami w pandemii?

W bieżącym roku - trudnym czasie koronawirusa, będziemy kontynuowali szereg podjętych aktywności Stowarzyszenia, kierowanych odpowiedzialnością za los firm członkowskich zrzeszonych w DAFA i mających na celu ochronę Ich interesów.

W spójności z fundamentalną misją Stowarzyszenia, jaką jest wspieranie wykonawców, w minionym roku DAFA zainicjowała cykliczne webinary pod hasłem Wirtualna Akademia DAFA obejmujące zarówno szkolenia o zapisach tarczy antykryzysowej, jak i zagadnienia techniczne jak: mocowanie lekkiej obudowy, bezpieczeństwo pożarowe dachu, dachy zielone, dachy z blach fałdowych, pożar a ściany zewnętrzne.

Ważnym jest, aby w dalszym ciągu reagować na potrzeby firm wykonawczych – to dla nich będziemy organizować szkolenia oraz wszelkie aktywności, które umożliwią im rozwój i umocnią ich pozycję na rynku budowlanym.

W 2021r. mamy zaplanowany ambitny plan szkoleń online skoncentrowany na tematyce: fizyki budowli, dachów zielonych, dachów płaskich, ppoż., podpór na dachach, bhp, oddymiania grawitacyjnego, zaleceń w zakresie korozyjności czy wytycznych oceny elewacji.

Mamy nadzieję jesienią br. przeprowadzić już w formule stacjonarnej dwa Panele dyskusje DAFA: zagadnienia prawne - zapisy w umowach dot. gwarancji na materiały, negocjacje umów oraz warsztaty ppoż. i dachy zielone. Spotkania panelowe DAFA są unikalną na polskim rynku platformą bezpośredniej komunikacji i wymiany doświadczeń między wykonawcami.

Koncentrujemy się nieustannie na rozwoju Księgarni Technicznej DAFA.
Nieprzerwalnie pracujemy nad wydaniem kolejnych publikacji dla branży budowlanej. Na początku roku ukazała się premierowo aktualizacja „Wytycznych dla dachów zielonych”. Obecnie trwają prace nad wydaniem „Wytycznych prawidłowego posadowienia podpór na dachach płaskich” oraz „Poradnika dobrych praktyk w projektowaniu systemów oddymiania grawitacyjnego obiektów budowlanych”. W trakcie realizacji są również „Zalecenia dotyczące ochrony antykorozyjnej”. Podjęliśmy kolejne kroki w ramach działalności naszych Grup Merytorycznych w kierunku stworzenia aktualizacji „Wytycznych dla dachu płaskiego”, opracowania poradnika BHP oraz „Wytycznych oceny elewacji”.

Zamierzamy uczestniczyć w wielu wydarzeniach branżowych planowanych w formule online i nie tylko, przyczyniając się do popularyzacji wiedzy i poprawnej kultury projektowo-wykonawczej.

Jesteśmy w trakcie wydania Katalogu Członków DAFA, jako narzędzia promującego wizerunek firm członkowskich. Katalog będzie częścią kampanii Wybierz firmę z Certyfikatem DAFA i ma służyć jako narzędzie m.in.: GW, inwestorom, architektom w wyborze rzetelnych partnerów do współpracy. Projekt ma na celu uświadomić zleceniodawców, że korzystając z usług Członków DAFA mają pewność wysokiej jakości wykonawstwa oraz dostarczanych materiałów za sprawą posiadania Certyfikatu Członkostwa - wyróżnienia, które stawia firmy w gronie partnerów cechujących się wiarygodnością biznesową. Certyfikat Członkostwa w DAFA jest potwierdzeniem wysokiego poziomu profesjonalizmu oraz wiedzy w zakresie prawidłowego wykonywania i doboru materiałów na dachy płaskie i fasady."

Piotr Olgierd Korycki
Prezes Stowarzyszenia DAFA

Aktualności

Badanie BMR 2021 zakończone!

2 576 firm wykonawczych z całej Polski wzięło udział w badaniu Budowlana Marka Roku 2021, które właśnie zakończyliśmy.

Więcej…

Marka Soudal i jej recepta na sukces

Marka Soudal od wielu lat cieszy się najwyższym uznaniem wśród fachowców stosujących w codziennej pracy produkty chemii budowlanej. Jaka jest recepta marki na sukces? O wypowiedź poprosiliśmy Pana Andrzeja Kaczora - Dyrektora Zarządzającego firmy Soudal Sp. z o.o.

Więcej…

LAHTI PRO - przepis na sukces

Co jest najważniejsze w kreowaniu strategii produktu dla marki LAHTI PRO?
 
Więcej…

Dlaczego warto?

Nasz Ranking jest jedyną obiektywną klasyfikacją szerokiej gamy materiałów budowlanych w Polsce!

Więcej…

Jak DAFA - Patron branżowy Rankingu, działa w czasie pandemii?

Niepewność co do rozwoju sytuacji epidemiologicznej nadal nie opuszcza polskiej gospodarki. Na latach 2020-2021 piętno odcisnęła pandemia, działalność w budownictwie podlega ciągłym ograniczeniom.
Mimo tego trzeba działać i współpracować z wykonawcami a organizacje branżowe mają tego świadomość. Więcej…

Budowlana Marka Roku - czym jest Ranking

Gala Budowlana Marka Roku 2019

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok