bmr logotyp new150         baner2021
 
       

szybkikontakt1

       
LAUREACI O RANKINGU

Marka Soudal od wielu lat cieszy się najwyższym uznaniem wśród fachowców stosujących w codziennej pracy produkty chemii budowlanej. Jaka jest recepta marki na sukces? O wypowiedź poprosiliśmy Pana Andrzeja Kaczora - Dyrektora Zarządzającego firmy Soudal Sp. z o.o.

 

Andrzej Kaczor   Dlaczego współpraca z wykonawcami jest tak ważna dla producentów materiałów budowlanych?

Wykonawcy i instalatorzy są bardzo ważną grupą docelową dla producentów innowacyjnych rozwiązań budowlanych takich jak firma Soudal. Od lat wprowadzamy na rynek technologie, które wyprzedzają oczekiwania klientów i umożliwiają uzyskanie znacznie lepszych parametrów związanych z termoizolacją, energooszczędnością. Opracowujemy także rozwiązania dla specjalistycznych czy trudnych przypadków i problemów z jakimi spotykają się wykonawcy w swojej pracy. Przykładem może być piana zimowa umożliwiająca montaż stolarki otworowej w temperaturze aż do -10°C czy Soudal Window System zapewniający energooszczędny, „szczelny montaż” pozwalający inwestorom na ograniczenie strat ciepła w domu. Są to jednak rozwiązania, które wymagają znajomości technologicznych uwarunkowań i przewag konkurencyjnych naszych produktów przez profesjonalistów. To dzięki ich otwartości na innowacje oraz chęci edukowania się i rozwijania klienci ostateczni mogą zyskać znacznie lepsze parametry związane z energooszczędnością czy trwałością konkretnych rozwiązań, co ma ogromne znaczenie w późniejszej eksploatacji budynków użytkowych.

Czy pandemia zmieniła podejście do współpracy z wykonawcami?

Pandemia z pewnością zaskoczyła nas wszystkich, w tym także branżę budowlaną. Jest to z pewnością zupełnie nieoczekiwana sytuacja, której jeszcze kilka miesięcy wcześniej nikt nie mógł się spodziewać. Firma Soudal od lat kieruje się wartościami, które są dla nas ważne bez względu na okoliczności, które jak widać po naszych efektach są bardzo istotne i uznane przez naszych klientów. Nie zmieniamy podejścia do rynku ze względu na chwilowe zawirowania czy też załamania, dlatego pandemia nie ma wpływu na nasze podejście do współpracy z wykonawcami. Profesjonaliści będą dla nas zawsze jedną z najważniejszych grup docelowych, dlatego staramy się stale te relacje rozwijać i odpowiadać na ich potrzeby. To co zmieniło się w tej współpracy w ostatnim roku to rozwój działań i narzędzi on-line mających wspomóc współpracę z wykonawcami oraz edukację rynku, nad którymi intensywnie pracuje nasz dział marketingu.

Czy łatwo zdobyć pozycję rynkową, jaką Państwo osiągnęli w swojej branży? Jak firma odnajduje się w obecnej sytuacji?

Zdobycie i utrzymanie pozycji lidera w branży wiąże się z wieloma ważnymi elementami, które tworzą długofalową wizję i misję przedsiębiorstwa. W przypadku firmy Soudal to przede wszystkim stały rozwój, czego efektem jest wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań i technologii wyprzedzających oczekiwania klientów, zaangażowanie i determinacja, ścisła współpraca z profesjonalistami, słuchanie ich potrzeb oraz wysoka etyka biznesowa bez względu na okoliczności rynkowe. Te wartości stanowią podstawę działań naszej firmy bez względu na chwilowe zawirowania na rynku, co jak widać – doskonale się sprawdza na rynku. W ciągu kilkudziesięciu lat istnienia koncernu Soudal miało miejsce już co najmniej kilka kryzysów rynkowych na które zupełnie nie mieliśmy wpływu, a mimo to firma osiągnęła pozycję światowego lidera w branży chemii budowlanej. Dlatego naszą receptą na sukces jest konsekwencja w działaniu oraz trzymanie się wartości bez względu na okoliczności.

Od wielu lat z powodzeniem uczestniczycie w rankingu Budowlana Marka Roku, który wyróżnia najlepsze marki na rynku budowlanym w oczach wykonawców. Co dla Was oznacza takie uznanie fachowców? Jaka jest recepta Soudala na dobrą współpracę z wykonawcami?

Budowlana Marka Roku jest dla nas jedną z najważniejszych nagród ze względu na to, że przyznana jest na podstawie badań wykonawców, którzy pracują z naszymi produktami na co dzień. Jest ona dla nas potwierdzeniem skuteczności i efektywności naszych produktów, które od lat są doceniane przez profesjonalistów na polskim rynku, zajmując czołowe miejsca w rankingu. Jest to dla nas powód do dumy, ponieważ potwierdza skuteczność naszej strategii działania. Nasza recepta na współpracę z wykonawcami to słuchanie ich potrzeb, oferowanie wysokiej jakości produktów, które odpowiadają na ich potrzeby i dają im zupełnie nowe możliwości oraz stała i ścisła współpraca w postaci cyklu programów edukacyjnych oraz efektywnego wsparcia marketingowego.


Marka Soudal jest Laureatem Złotego Championa Roku 2020 w kategoriach: PIANY MONTAŻOWE, SILIKONY, KLEJE MONTAŻOWE W KARTUSZACH, Złotej Budowlanej Marki roku 2020 w kategoriach: PIANY MONTAZOWE i KLEJE MONTAŻOWE W KARTUSZACH oraz Srebrnej Budowlanej Marki Roku 2020 w kategorii SILIKONY. GRATULUJEMY!


soudal8

https://www.soudal.pl/

Aktualności

Nagrody indywidualne MARKETER i PROMOTOR XXI WIEKU przyznane!

Na podstawie badania Budowlana Marka Roku zostały uhonorowane osoby, które wywierają znaczący wpływ na kształt polskiego sektora materiałów budowlanych.

Więcej…

Wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2021

10 czerwca ogłosiliśmy wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2021, który został stworzony na podstawie badania wśród 2 576 firm wykonawczych z całej Polski.

Więcej…

10 czerwca wręczenie nagród Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2021

Już 10 czerwca ogłosimy jakie marki są cenione przez wykonawców.

Więcej…

Inwestorzy wolą materiały budowlane polecane przez wykonawców

Polacy coraz częściej w wyborze produktów budowlanych sugerują się wskazaniami fachowców. Więcej…

Badanie BMR 2021 zakończone!

2 576 firm wykonawczych z całej Polski wzięło udział w badaniu Budowlana Marka Roku 2021, które właśnie zakończyliśmy.

Więcej…

Budowlana Marka Roku - czym jest Ranking

Gala Budowlana Marka Roku 2019

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok